http://joomlarulit.com

Киев

050-356-13-13 

Поиск вакансий 

Феномен Аріни Родіонівни. Або чому кожен другий знає няню Пушкіна?

Феномен Аріни Родіонівни. 

Або чому кожен другий знає няню Пушкіна?

Е письменники яких досить важко уявити маленькими дітьми. От просто не віриться що ці велети літератури були маленькими, вередували та ходили на горщик. Не можу уявити Достоєвського, Набокова, Толстого… А от з Олександром Сергійовичем Пушкіним це вдається з першого разу.

Кучерявий чотирьохрічний Сашко гасає по кімнаті, розпитує усміхнену бабцю, яка поволі мелодійно наспівує казочки, які ще їй говорили в дитинстві… Може я і помиляюся, але в частини шанувальників російського метра згадка про Аріну Родіонівну неодмінно викликає хвилю поваги і теплоти: вона явно вплинула на нього і його творчість. Мало бути талановитим від природи, важливо ще потрапити в оточення, де цей талант може прорости.

Важко не помітити, що твори Пушкіна відрізняються на фоні його сучасників. Його поеми і казки такі жваві, магічно реалістичні, багаті на образи і сюжети.  Звідки ж це все? Припускаю це безцінний дарунок няні-кріпосної, яка передала фольклорні ноти маленькому хлопчику, що виріс і  переосмисливши зміг написати геніальні твори.  Мало того, присвятив їй не одного вірша. Навіть у зрілому віці друзі Пушкіна передавали привіти цій милій та добрій жінці.

І помітьте, вона затьмарила навіть гувернера Микиту Козлова, який був у Олександра Сергійовича. Був вченим і мав всю необхідну підготовку …

Але головне в цьому всьому не історичній екскурс. Головне те, що навколо є такі ж няні. Що не мають педагогічної освіти,  педагогічного стажу, але наповнені такою любов’ю до дітей, терпінням і природним чуттям, що можуть побачити в дитині потенціал, розвинути його і виховати цільну Особистість.

Маю знайому няню без педагогічної освіти, але настільки освічену, активну, мудру в моментах виховання і розвитку дитини, що часом диву даюсь, як людина знайшла своє призначення. Так от, вона має життєвий  девіз – «Освіта може бути і середня, а виховання повинно бути вищим!».

Отже я бажаю нам усім і нашим діткам Вищого виховання! Добре, якщо мама сама має можливість виховувати свою кровинку саме так, як підказує їй материнське серце! Якщо ж ні, не варто обмежуватися стандартними оцінками: педагогічна освіта, досвід роботи в дошкільному закладі, досвід роботи нянею. Обирайте для себе серцем!

Можливо Ваша Аріна Родіонівна – це сусідка по під’їзду або бабуся, що виховала власних онуків і готова допомогти і вам!

                                                                           Автори «Євгенія Чугуй» і «Тетяна Зайцева»Читать на русском Феномен Арины Родионовны. Или почему каждый второй знает няню Пушкина?